Niedziela, 21 kwietnia 2024 - IV Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia duszpasterskie na 4 Niedzielę Wielkanocną - 21.04.2024

• Nieszpory o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
    • we wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski,
    • w czwartek – św. Marka, Ewangelisty – święto.
  • W poniedziałek, bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, odbędzie się spotkanie z dziećmi I Komunijnymi.
  • W środę, 24 kwietnia, przypada druga rocznica konsekracji biskupiej J.E. Ks. Biskupa Macieja Małygi. Zachęcamy wiernych do modlitwy za naszego biskupa pomocniczego.
  • W piątek, po wieczornej Mszy św. zapraszamy do salki na „Katechezę dla dorosłych”. Temat: Dzieje Kościoła na Dolnym Śląsku.
    O pomoc przy sprzątaniu w przyszłą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny zamieszkałe przy ul. Chorwackiej nr 30.
  • Zachęcamy do lektury Pisma Świętego, prasy i wydawnictw katolickich. W zakrystii i przed kościołem można nabyć „Gościa Niedzielnego” oraz kwietniowy miesięcznik „Nowe Życie”.

Ewangelia na 21.04.2024

Jezus powiedział:
«Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; najemnik ucieka, dlatego że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach.
Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej zagrody. I te muszę przyprowadzić, i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz.
Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je znów odzyskać. Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja sam z siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca».